Товщина людської волосини – близько 60 мікронів. А хороший фільтр повинен затримувати 99% пилинок розміром понад 2,5 мікрон. Складна задача? 

На практиці багато якісних фільтрів справляються з нею навіть краще – пропускають трохи більше ніж 0,5% пилу. Здавалося б, різниця незначна, однак для двигуна досить істотна: в першому випадку в нього потрапить 10 г пилу на умовний кілограм затриманої фільтром, а в другому – вдвічі менше.

На що звернути увагу при виборі фільтра?

Матеріал, з якого він виготовлений. Він має:

  • витримувати вплив високих температур
  • бути досить міцним, щоб не розмокати, не злипатися та не деформуватися.

Більшість фільтрів виготовлені зі спеціального паперу. Щоб збільшити площу поверхні, що фільтрує, її складають «гармошкою» – чим тонший папір, тим більше гофр виходить. За кількістю складок вже можна судити про якість фільтра та ефективність його роботи.

Щоб папір залишався міцним, його обробляють спеціальними складами. Наприклад, у повітряних фільтрах Bosch базовий шар просочується синтетичною смолою. Це подовжує термін служби фільтру та підвищує ефективність його роботи, але й збільшує вартість.

Надійність з’єднань і якість ущільнювальних матеріалів. Наприклад, у фільтрах Bosch для забезпечення кращої герметичності й точності підгонки використовуються ущільнювачі з гнучкого та еластичного поліуретану.

У Бош Авто Сервісі вам точно допоможуть правильно підібрати фільтр для вашого автомобіля. Звертайтеся!